Профессиональная лига Хортинга

Правила і методики навчання в хортингу грунтуються на здоровому глузді, гарних манерах і стародавніх бойових традиціях українського народу. Слово «Хортинг» походить від назви славетно відомого в світі острова Хортиця, де була розташована і діяла Запорізька Січ, яка відіграла прогресивну роль в історії українського народу.
Ідея виникнення Хортингу, як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснованої на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язана з відродженням давніх народних традицій, що передавались з покоління в покоління.

В період між походами на Січі проводилися змагання в майстерності та умінні самозахисту, які дозволяли козаків вдосконалювати практичні навички. Система підготовки, виховання характеру, вдосконалення майстерності та надбання змагального духу українських козаків лягли в основу хортигу, як виду спорту, народженого в Україні. Необхідно пристосуватися до правил етикету хортингу.
Українська культура дуже складна, і багато з того, що приймалося раніше як саме собою зрозуміле тоді, зовсім не прийнятно вУкраїні зараз. Але Українська Федерація Хортингу ставить перед собою завдання розвинення цього виду спорту і бойової системи в Україні враховуючи менталітет і обдарування населення нашої країни згідно законодавства і в тісному співробітництві з Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту.

Хортинг - повноконтактний комплексний вид бойового мистецтва, сформований українськими фахівцями у сфері бойових мистецтв, який базується на принципах спортивної підготовки як багаторічний, цілорічний, спеціально організований навчально-тренувальний процес всебічного розвитку, навчання та морально-етичного виховання спортсменів. Розробка даної програми зумовлена потребою удосконалення навчально-тренувального процесу у зв'язку із зростанням вимог до підготовки спортсменів. При розробці даної програми врахований досвід роботи кращих дитячо-юнацьких спортивних шкіл України.
 

http://www.horting.org.ua